(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
РусскийEnglishУкраїнський
Консалтинговая компания SV Development – оценка недвижимости, консалтинг, разработка концепции, оценка квартир, оценка земли, агентство недвижимости
Головна / Кредитний брокер / Автокредит / Автокредит - підводні камені

Автокредит - підводні камені

Незважаючи на економічну кризу, а також політичну і економічну нестабільність в країні автомобільне кредитування не вмерло.
 
Однак при придбанні автомобіля в кредит існує чимало підводних каменів. Наприклад, при оформленні кредитного договору позичальникові необхідно мати при собі не менше 15-20% від вартості автомобіля без урахування першого внеску.

Також покупцеві можуть наполегливо рекомендувати певний банк, в якому річний відсоток за кредитом може бути цілком пристойним, а ось в інших, менш помітних пунктах, таких як обслуговування кредиту, оформлення документів і т.д., будуть прописані суми, які істотно збільшать витрати.
 
Одним з найбільш витратних нюансів при придбанні автомобіля в кредит є комісія банку, Розмір якої заклад встановлює на свій розсуд.

Останнім часом банки почали «заробляти» та на дострокове погашення кредиту: Від 3-6% від суми кредиту. Деякі установи просто обмежили період погашення: до закінчення перших шести місяців дострокове погашення не можливо.
 
Ще один спосіб заробити на клієнті -- «Плаваюча» відсоткова ставка. Банки залишають за собою право піднімати вартість кредиту під час його погашення. Якщо клієнт не згоден з підвищенням, його попросять більш уважно ознайомитися з умовами договору.

Причини для цього можуть придумувати різні - від підвищення дисконтної ставки Нацбанку до зростання рівня інфляції в країні.
 
Крім того, банк охоче заробляє на штрафні санкції. За кожний день прострочення зі сплати щомісячного платежу нараховує 1-24% на всю суму заборгованості.

Багатьом позичальникам помилково здається, що виходом з положення може стати повернення авто банку. Але на цьому проблеми із заборгованістю не закінчуються.

Банкіри, ще півроку тому жваво роздавали кредити без первісного внеску, не розраховували на таке різке погіршення економіки країни. Тепер позичальники, які брали кредит без початкового внеску, зіткнулися з масою проблем.

Якщо вони не зможуть і далі вносити платежі, то навіть продаж квартири машини не перекриє весь борг банку. Ситуація була б не такої трагічної, якби не зростання долара, а саме в цій валюті багато брали кредити.

Якщо позичальник взяв кредит на автомобіль півроку тому, то його машина, з урахуванням зростання долара, вже подешевшала на 50%. У такому випадку віддати автомобіль банку - не вихід із ситуації, адже ще полкредіта залишиться непогашеним.

Заспокоює лише той факт, що банку не вигідно забирати заставу і продавати його. Банкам не потрібен автомобіль, який зараз практично ніхто не в змозі купити. Головне - змусити клієнта повертати гроші. Тому банкіри зараз вмовляють позичальників і з радістю йдуть їм назустріч.

Механізм повернення автомобіля банку врегульовано таким чином. Щоб підрахувати, скільки клієнт залишиться винен банку або скільки банк йому поверне з продажу заставного автомобіля, треба дізнатися ринкову вартість автомобіля.

Потім, якщо кредит у доларі, полічіть його за нинішнім курсом і відніміть від отриманої суми ринкову ціну використаного автомобіля, заборгованість по тілу кредиту та відсотки на поточний момент.

Наївно розраховувати і на страхову компанію. Зараз страховики фіксують зростання звернень по "нібито" угону кредитного авто. Служби безпеки СК дуже ретельно перевіряють такі звернення і максимально тягнуть з виплатами відшкодувань.