(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
РусскийEnglishУкраїнський
Консалтинговая компания SV Development – оценка недвижимости, консалтинг, разработка концепции, оценка квартир, оценка земли, агентство недвижимости
Головна / Юридична консультація / Технічна документація (дозвіл) на будівництво / Технічна документація (дозвіл) на будівництво - м. Київ (індивідуальний будинок)

Технічна документація (дозвіл) на будівництво - м. Київ (індивідуальний будинок)

Процедура отримання землі під забудову аналогічна описаній вище. Тому повторюватися не будемо. Відзначимо лише, що рішення Київради про затвердження проекту відведення земельної ділянки для будівництва та експлуатації приватного житлового будинку, як і в описаному вище випадку, одночасно є дозволом на проектування і будівництво об'єкта, Підставою для отримання вихідних даних та (після затвердження проектної документації на будівництво) отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Якщо ділянка розташована в районі садибної забудови, дачного будівництва, або у разі наявності у забудовника права власності (оренди) на земельну ділянку, дозволом на будівництво служить розпорядження районної у м. Києві державної адміністрації про дозвіл на будівництво на земельній ділянці.

На основі рішення Київради про затвердження проекту відведення земельної ділянки власник (забудовник) звертається до спеціально уповноваженому місцевому органу містобудування та архітектури відповідної районної у м. Києві державної адміністрації за вихідними даними на проектування об'єкта у складі АПЗ та топографо-геодезичних матеріалів (ТГМ).

Для отримання АПЗ власник (забудовник) повинен надати:

  • дозвіл на проектування
  • викопіювання з чергового кадастрового плану (витяг з бази даних державного земельного кадастру), до якого додаються найменування землекористувачів (землевласників) у межах території проектування і ділянок, що межують з нею, з реквізитами документів земельних відносин;
  • топографо-геодезичну зйомку М 1:2000, на якій відбивається ситуаційна схема розміщення ділянки (території) з нанесеними червоними лініями, магістральними мережами, межами історико-культурних заповідників, зонами охорони пам'яток культурної спадщини, природоохоронними зонами, межами земельної ділянки (території), передбаченого для проектування, найменуванням інвестора і замовника (забудовника), адресою ділянки (території), пропозиціями щодо розподілу території;
  • ситуаційний план (схема місця розташування об'єкта).

За потреби виготовлення графічних матеріалів їх підготовка здійснюється у місячний термін на замовлення інвестора на договірних засадах організаціями, створеними для надання платних послуг у сфері містобудування.

Технічні умови на інженерне забезпечення приватного житлового (садового) будинку власник, замовник (забудовник) отримує самостійно в міських службах, організаціях, що надають технічні умови, або може доручити на договірних засадах підготовку комплекту вихідних даних у повному обсязі організації, створеній для надання платних послуг у сфері містобудування.

АПЗ на проектування приватних житлових (садових) будинків, розташованих в районах садибної забудови, готується спеціально уповноваженим місцевим органом містобудування та архітектури відповідної районної у м. Києві державної адміністрації і затверджується Главкіівархітектурой.

Топографо-геодезичні матеріали, які додаються до АПЗ, з нанесеними червоними лініями та трасами магістральних інженерних мереж готуються організаціями, які надають платні послуги у сфері містобудування і мають ліцензію.

Генеральний план земельної ділянки з прив'язкою приватного житлового (садового) будинку щодо встановлених червоних ліній, трас інженерних мереж розробляється організаціями, які мають відповідну ліцензію, і узгоджується Главкіівархітектурой.

Проектна документація на будівництво приватного житлового (садового) будинку не підлягає комплексній державній експертизі за умов дотримання встановлених вимог.

Проектна документація на будівництво приватного житлового будинку в районах садибної забудови, садівництва погоджується місцевим органом містобудування та архітектури відповідної районної у м. Києві державної адміністрації в місячний термін після її подання.

На підставі зібраних документів інвестору видається дозвіл на проведення будівельних робіт. Дозвіл надається після подачі заяви в Управління державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) відповідно до вимог Положення про надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Держбуду України від 05.12.2000 N 273 та зареєстрованого Міністерством юстиції України від 25.12.2000 N 945/5166.

  • До заяви додаються такі документи та матеріали: 
    рішення Київради про надання земельної ділянки для будівництва або розпорядження Київської міської державної адміністрації про дозвіл на будівництво об'єкта; затверджена в установленому порядку проектна документація;
  • документ, що засвідчує право власності забудовника (замовника) або право користування (у тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою, передбаченою для будівництва;
  • проектна документація;
  • наказ генеральної підрядної організації про призначення виконроба;
  • наказ генерального проектувальника про ведення авторського нагляду;
  • наказ замовника про ведення технічного нагляду;
  • загальний журнал робіт;
  • журнал авторського нагляду;
  • договір підряду на будівництво між замовником і підрядною організацією.

За відповідності наданої документації законодавчим і нормативним вимогам дозвіл на виконання будівельних робіт надається в тижневий термін від дня пред'явлення документів.
 
Дозвіл на виконання будівельних робіт видається на весь термін будівництва згідно календарного плану, який входить до складу затвердженого проекту будівництва або договору підряду.

Отримавши дозвіл можна приступати до будівництва будинку.

Прийняття в експлуатацію завершеного будівництвом будинку здійснюється комісією і полягає у підтвердженні нею готовності до експлуатації об'єктів нового будівництва.

Приймальна комісія утворюється інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК), яка видала дозвіл на виконання будівельних робіт на підставі письмової заяви замовника об'єкта будівництва.

Перевірка приймальною комісією готовності об'єкта до експлуатації проводиться протягом 10 робочих днів від дати її утворення.

Результати роботи приймальної комісії оформляються актом готовності об'єкта до експлуатації. Акт готовності об'єкта до експлуатації оформляється замовником і підписується головою та членами приймальної комісії.

На підставі акта готовності об'єкта до експлуатації інспекція державної архітектурно-будівельного контролю протягом двох робочих днів від дати його підписання видає замовнику або уповноваженій ним особі свідоцтво про відповідність збудованого об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил (далі - свідоцтво).

Свідоцтво є підставою для:

  • укладення договорів про постачання об'єктів будівництва необхідними для їх функціонування ресурсами (водою, газом, теплом, електроенергією),
  • включення даних про такі об'єкти будівництва до державної статистичної звітності
  • оформлення права власності на об'єкт.

Після оформлення акта готовності об'єкта до експлуатації та видачі свідоцтва про відповідність інвестор (замовник, забудовник) зобов'язаний оформити в Головному управлінні комунальної власності м. Києва правовстановлюючі документи на право власності на побудований об'єкт.

Наші проекти з оцінки житла

 
Регіон: Вишневе
 
Тип об'єкту: Приватний будинок, земля
 
Площа: 220 кв.м.