(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
РусскийEnglishУкраїнський
Консалтинговая компания SV Development – оценка недвижимости, консалтинг, разработка концепции, оценка квартир, оценка земли, агентство недвижимости
Головна / Юридична консультація / Технічна документація (дозвіл) на будівництво / Технічна документація (дозвіл) на будівництво - Київська область (індивідуальний будинок)

Технічна документація (дозвіл) на будівництво - Київська область (індивідуальний будинок)

Процедура будівництва об'єктів у Київській області регулюється Правилами забудови території Київської області, затвердженими рішенням Київської обласної ради від 19.06.2003 № 096-08-ХХІV. Вона в більшості своїй схожа з аналогічною процедурою по Києву.

Так, оформлення документів на будівництво складається з таких загальних процедур:

  • вибір та погодження місця розташування об'єкта;
  • підготовка та надання вихідних даних на проектування;
  • оформлення права власності або користування земельною ділянкою;
  • проектування та погодження проектної документації;
  • отримання дозволу на виконання будівельних робіт;
  • прийняття в експлуатацію об'єкта.

Термін виконання кожної процедури встановлюється законодавством. Процедури оформлення права та проектування можуть здійснюватися паралельно.

Для громадян, які бажають побудувати індивідуальний будинок у Київській області, все починається з отримання земельної ділянки.

Так, громадяни, зацікавлені в отриманні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для будівництва та обслуговування житлового будинку звертаються з письмовою заявою до відповідних сільська, селищна, міська ради за місцем знаходження земельної ділянки. У заяві зазначається бажані розміри та мета її використання.

Відповідний рада розглядає заяву і надає дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки.

На підставі дозволу забудовник замовляє в організації, яка має ліцензію, проект відведення земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва.

Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом земельних ресурсів, природоохоронними, санітарно-епідеміологічними органами, органами архітектури (на матеріалах топооснова М 1:500, 1:1000) та подається на розгляд відповідної ради.
  
Рада в місячний термін розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.         
Проект відведення земельної ділянки переноситься землевпорядними органами в натуру.

Право власності на землю виникає після одержання її власником документа, що засвідчує право власності на землю та його державної реєстрації.
  
Видача власнику земельної ділянки документа, що посвідчує право власності на землю, і його реєстрація здійснюється відповідною радою.

Після цього громадянин звертається до виконавчого комітету відповідної ради за дозволом на будівництво об'єкта містобудування.

Після державної реєстрації документа, що посвідчує право власності на землю, забудовник звертається до місцевого органу містобудування і архітектури за отриманням будівельного паспорта індивідуального житлового будинку.

Будівельний паспорт індивідуального житлового будинку складається з:

  • документів на землю,
  • рішення сільської, селищної, міської ради,
  • генерального плану земельної ділянки,
  • проекту житлового будинку, розробленого, погодженого і затвердженого згідно з державними будівельними нормами.

Генеральний план ділянки виконується на топооснови в М1: 500, на якому повинні бути нанесені всі існуючі та запроектовані будівлі і споруди на даній ділянці та на суміжних, відстані та прив'язка споруд і зелених насаджень до меж земельної ділянки, існуючих інженерних мереж, їх охоронні зони, а також до споруд на суміжних земельних ділянках з урахуванням містобудівних, санітарних, протипожежних та інших вимог, червоні лінії, лінії забудови, інші обмеження та обтяження.

Будівельний паспорт індивідуального житлового будинку підписується керівником підприємства, яке його розробляло і узгоджується з пожежної, санітарної службами та начальником органу містобудування та архітектури райдержадміністрації (міської ради).
 
Погодження будівельного паспорта індивідуального житлового будинку здійснюється в місячний термін.

На підставі погодженої проектної документації на будівництво або будівельного паспорта розробником будівельного паспорта проводиться винесення осей в натуру, Про що складається відповідний акт, до якого додаються графічні матеріали прив'язок до існуючих геодезичним знакам.

Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які одночасно ведуть реєстр наданих дозволів.

Індивідуальним забудовникам житлових будинків дозволу на виконання будівельних робіт надаються на підставі:

  • заяви забудовника;
  • документа, що посвідчує право власності або право користування (у тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою;
  • дозволу на будівництво об'єкта містобудування, який видається виконавчим органом відповідної ради;
  • проектної документації, погодженої місцевими органами містобудування та архітектури;
  • зобов'язання виконавця робіт, якщо будівництво здійснюється підрядним способом.

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язана у термін, що не перевищує 15 днів, Розглянути подані забудовником (замовником) документи і прийняти рішення про надання дозволу на виконання будівельних робіт та видати його або надати обгрунтовану відмову.

Після отримання дозволу можна приступати до споруді будинку. Побудований будинок підлягає вводу в експлуатацію в установленому порядку.

Прийняття об'єкта в експлуатацію здійснюється спеціальними комісіями за процедурою викладеної в постанові КМУ № 923 від 08.10.2008 р. На підставі виданих комісією документів здійснюється реєстрація будинку в бюро технічної інвентаризації та видача забудовнику технічного паспорта для подальшого оформлення права приватної власності.

Наші проекти з оцінки житла

 
Регіон: Вишневе
 
Тип об'єкту: Приватний будинок, земля
 
Площа: 220 кв.м.