(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
РусскийEnglishУкраїнський
Консалтинговая компания SV Development – оценка недвижимости, консалтинг, разработка концепции, оценка квартир, оценка земли, агентство недвижимости
Головна / Юридична консультація / Захист прав у суді / Досудове спосіб захисту прав

Досудове спосіб захисту прав

Досудова захист прав в Україні більше стосується спірних правовідносин між підприємствами. Вона полягає в пред'явленні претензії стороні, що порушує умови договору. На сьогоднішній день ця процедура не є обов'язковою, а віддана Господарським процесуальним кодексом України на відкуп сторонам.

Однак, переваги такого захисту очевидні. У першу чергу, - це економія часу. Якщо господарський суд прийме до розгляду ваша справа, його плин може затягтися на невизначений термін. Задоволення ж претензії займе у вас приблизно один або два місяці залежно від складності перевірки обгрунтованості ваших вимог. При цьому сторони вільні в обранні відповідного часу і місця для обговорення та знаходження консенсусу. Більше того, все може бути вирішено за допомогою телефонного зв'язку, Інтернету, факсу тощо.

По-друге, претензійної порядок дешевший. Звернення до господарського суду забирає як мінімум 1% ціни позову, але не більше 1700 грн., Плюс витрати на технічне забезпечення судового процесу і оплату праці вашого представника (за домовленістю). Претензія ж вимагає лише витрат на надання її контрагенту-порушнику. Звичайно, не береться до уваги ситуація, за якої необхідні додаткові витрати, пов'язані, наприклад, з проведенням експертизи тощо.

По-третє, в разі незадоволення претензії, ви завжди можете звернутися до господарського суду як до компетентного органу держави.

По-четверте, в претензії вам не завжди доведеться обгрунтовувати і процесуально доводити такі моменти, як факт нанесення збитків, їх розмір, законність стягнення санкцій. Господарський суд вимагатимуть набагато більше доказів.