(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
РусскийEnglishУкраїнський
Консалтинговая компания SV Development – оценка недвижимости, консалтинг, разработка концепции, оценка квартир, оценка земли, агентство недвижимости
Головна / Юридична консультація / Захист прав у суді / Судовий спосіб захисту прав

Судовий спосіб захисту прав

Право на звернення до суду за захистом закріплено в Конституції України від 28.06.1996 р. Відповідно до Конституції юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Звернутися до суду за захистом своїх прав можуть як фізичні (громадяни України, іноземці, особи без громадянства), так і юридичні особи (підприємства, установи, організації).

Найчастіше в Україні спори розглядаються судами загальної юрисдикції, господарськими судами та адміністративними судами. Порядок звернення до суду регулюється, відповідно, Цивільним процесуальним кодексом України № 1618 від 18.03.2004 р. (далі - ЦПК), Господарським процесуальним кодексом України № 1798-ХII від 06.11.1991 р. (далі - ГПК) та Кодексом адміністративного судочинства України № 2747-IV від 06.07.2005 р. (далі - КАСУ).

Згідно з ЦПК суди загальної юрисдикції розглядають і вирішують цивільні справи з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави, що виникають з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно з ГПК господарський суд порушує справи за позовних заяв:

  • підприємств і організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав і охоронюваних законом інтересів;
  • державних та інших органів, які звертаються до господарського суду у випадках, передбачених законодавчими актами України;
  • прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави;
  • Рахункової палати, яка звертається до господарського суду в інтересах держави в межах повноважень, що передбачені Конституцією та законами України.

Господарським судам підвідомчі:

  • справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні та виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім категорії справ, передбачених ч 1. ст. 12 ГПК.
  • справи про банкрутство;
  • справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції;
  • справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані зі створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.

Компетенція адміністративних судів по КАСУ поширюється на:

  • спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
  • спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
  • спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, що виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;
  • спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;
  • спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

На практиці захист прав у суді реалізується подачею позову до одного з названих судів. У сьогоднішніх українських реаліях скласти і подати позовну заяву (по укр. - Позовна заява) в будь-який із судів не просто. Крім того, сама процедура захисту прав зажадає від позивача активного застосування спеціальних юридичних знань. У зв'язку з плутаності і мінливістю вітчизняного законодавства оволодіти такими знаннями за короткий час просто неможливо. А помилка в судовому процесі може коштувати надто дорого.

Саме тому ми завжди радимо довірити захист своїх прав кваліфікованому, спеціально навченому професіоналу, Який має велику практику ведення судових справ.

Юристи нашої компанії забезпечать захист Ваших прав:

  • в місцевих (районних, міських) судах м. Києва та області;
  • в Апеляційному суді м. Києва;
  • в Господарському суді м. Києва;
  • в Київському апеляційному господарському суді;
  • у Вищому господарському суді України;
  • в Окружному адміністративному суді м. Києва;
  • у Вищому адміністративному суді України;
  • у Верховному суді України.

Беручись за захист Ваших прав у суді, ми ведемо її від початку (аналізу ситуації і оцінки, наданих нам матеріалів) і до кінця (винесення рішення судом), не забуваючи і про позасудові варіанти вирішення спору.

Ви надаєте нам для оцінки ситуації всі документи, на Вашу думку, що мають значення для судового розгляду. Такі документи аналізуються нашими юристами.

Після того, як всі необхідні документи зібрані, ми разом з Вами визначаємо доцільність звернення до суду.

У разі прийняття рішення про звернення до суду за захистом прав (або ж рішення про представництво в суді, у випадку якщо позов учинений проти Вас) ми займаємося складанням та поданням необхідних документів (позовної заяви; відзиву на позовну заяву; розрахунку пені, інфляційних, відсотків річних), беремо участь у судових засіданнях, готуємо документи, які необхідні під час самого розгляду (клопотання; уточнення; інші заяви).

Наші професійні досвід і знання гарантують максимальний захист Ваших прав у суді.

Наші проекти з оцінки землі

 
Регіон: Київська обл.
 
Площа ділянки: 17 сот.
 
Призначення: Буд-во будинку
 

Опитування

Что будет с ценами на квартиры в недостроенных домах в 2017 году?