Весь процес девелопменту, в кінцевому рахунку, визначається попитом, тому відправною точкою всіх проектів девелопменту є аналіз, кому (потенційним покупцям або орендарям) і в якому місці потрібна земля.
Вибір ділянки - Принципово важливий етап в оцінці економічної доцільності проекту, оскільки місце розташування об'єкта безпосередньо впливає на фінансову віддачу проекту в цілому.
При визначенні потенціалу об'єкта нерухомості з точки зору його привабливості для орендарів слід взяти до уваги всі характеристики ділянки.
Для виявлення позитивних і негативних факторів девелопер має порівняти його місце розташування, доступність і фізичні характеристики. Слід також звернути увагу на відмінності, пов'язані із зонуванням чи іншими обмеженнями девелопменту.
Крім типових обмежень зонування, що відносяться до відстаней між будівлями і межами ділянки, висоті будівель, щільності забудови, існують спеціальні норми, що регулюють девелопмент різних видів нерухомості - коефіцієнти щільності забудови, компонування будівель, освітленість і вимоги до парковках.
При виборі ділянки важливу роль відіграє топографія. Наприклад, горбисті ділянки вимагають проведення масштабних робіт з вирівнювання грунту, що збільшує витрати на будівництво, з іншого боку, такі ділянки можуть надавати додаткові можливості для влаштування парковки під будівлею, тому що потрібно менший обсяг робіт з виїмки грунту в порівнянні з рівним ділянкою.